wtorek, 17 marca 2015

Polaroidy i sławne modelki zanim stały się sławne

Polaroidy to jedna z najważniejszych rzeczy w portfolio modelki. Wbrew pozorom nie chodzi tu o zdjęcia zrobione aparatem tzw. polaroidem (chociaż i takie się robi), a o najprostsze w świecie zdjęcia - naturalne, bez makijażu, ukazujące sylwetkę (w stroju kąpielowym lub obcisłych ubraniach) i twarz. To zdjęcia bez photoshopa i innych dziwnych komputerowych ingerencji. Na polaroidach modelka jest sobą i tylko sobą, prezentuje swoje piękno w takim wymiarze w jakim ono jest. Osobiście bardzo mi się to podoba, uwielbiam naturalne piękno i wbrew pozorom świat mody też je kocha, chociaż, wierzcie mi, i ja się czasem dziwię, gdy owe piękno przeistacza się w totalną urodową dziwność. Oryginalność jest w cenie, jednak potwierdzam, że czasem świat mody lubi przesadzać. I tak, niekiedy naprawdę można zdziwić się wyglądem modelki na profesjonalnym zdjęciu z sesji fotograficznej czy to do kampanii, magazynu, czy lookbooka, a wyglądem na polaroidzie. I gdybym była klientem zatrudniającym kogoś po zdjęciach - wolałabym zobaczyć daną osobę w jej naturalnej odsłonie. Mi samej w taki sposób już zdarzyło się nie poznać dziewczyny, chociaż na dwóch zdjęciach, profesjonalnym i nie, była to ta sama modelka. Polaroidy są również ważnym etapem podczas castingów, kiedy rzesza dziewczyn zbiera się by wygrać wymarzoną pracę. Osoba odpowiedzialna za casting, casting director, wykonuje polaroidy, na podstawie których ostatecznie wybiera się dane dziewczyny do pracy.


Dzisiaj chciałabym Wam pokazać polaroidy sławnych modelek, zanim stałe się sławne i rozpoznawane na całym świecie. Zanim projektanci, domy mody i magazyny zaczęły się bić o ich uczestnictwo w sesji czy pokazie. Modelki na początku swoich karier, młode i niewinne, najczęściej w wieku 15-18 lat, częściej jednak w tych młodszych granicach lub przekraczających je - jak Chanel Iman, która zostało odkryta w wieku trzynastu lat. Czasem były one bajkowo wypatrzone w McDonald's lub na wakacjach, a czasem swoją przygodę wpisały same do swojego życia. 
Zacznijmy od najbardziej interesujących twarzy - czyli polskie top modelki: 

Anja Rubik, 15 lat

Magdalena Frąckowiak ; Zuzanna Bijoch

Oraz zagraniczne gwiazdy - aniołki Victoria's Secret, muza Chanel, gwiazdy wybiegów i okładek Vogue, najlepiej opłacalne modelki na świecie według portalu models.com:

Miranda Kerr

Cara Delevigne
     
Karlie Kloss ; Adriana Lima

Natalia Vodianova ; Barbara Palvin ; Kate Upton


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz